Pujcovna_lodi_NisaHirschfelde_Nisa_NeissePujcovna_lodi_NisaHirschfelde_Nisa_NeissePujcovna_lodi_NisaHirschfelde_Nisa_NeissePujcovna_lodi_NisaHirschfelde_Nisa_Neisse

Lodě

Kristýna - Hirschfelde  (11km, 2-3h)

Nenáročná kratší trasa ideální v kombinaci se zapůjčením koloběžek, na kterých se pohodlně můžete vrátit zpět na Kristýnu po cyklostezce. Na cestě se nachází jeden velký jez asi 7 km od startu a několik malých stupňů hned na začátku, které se dají bez problému sjet. Před dalším jezem v Hirschfelde plavba končí.

rezervovat loď

Kristýna - klášter Marienthal (22km, 4-6h)

Výlet lodí na celý den s možnou zastávkou v klášteře Marienthal. Na cestě Vás čekají krom malých vodních stupňů dva jezy. První 11 km od startu v Hirschfelde, a druhý právě v Marienthalu, před kterým končíte. Na občerstvení je možné se zastavit kousek pod jezem v Hirschfelde, nebo využít hospodu na konci trasy.

rezervovat loď
Bílý Kostel - Kristýna  (10,5km, 2-3h)

Plavba začínající v Bílém Kostele nad jezem je kratší trasa, kterou doporučujeme, pouze pokud je více vody v korytě, více než 3m/s na stanici v Hrádku nad Nisou. Po cestě potkáte dva jezy, které se musí obnášet. Tuto trasu doporučujeme zejména ve variantě výletu na více dnů s pokračováním do Hirschfelde nebo Ostritz.

rezervovat loď

Delší plavby

V případě zájmu pro Vás můžeme propůjčit loď i na delší plavbu po řece Nise, například do města Gorlitz. To je vzdáleno další půlden od konečného stanoviště v Marienthalu. Pokud byste chtěli pokračovat ještě dál, kontaktujte nás a my vám trasu připravíme na míru. Po dohodě si lodě odvezeme odkudkoli po proudu řeky. Cena je dohodou.

Nově také nabízíme splutí Polských řek - Kwisy a Bóbra. Ty doporučujeme především vodákům, kteří chtějí na řece strávit více dní a nebaví je přeplněné české řeky.
Jejich výhoda je především v tom, že za celou plavbu nemusíte potkat vůbec nikoho! Tábořit se dá neoficiálně podél řeky, kempy zde žádné nejsou.
Cena podle ceníku (kanoe na jeden den), doprava dle dohody.

chci na delší plavbu


Stav vody

Splutí zejména v úseku z Bílého Kostela je vhodné pouze za příznivého stavu vody, jinak je řeka sjízdná jen velmi obtížně.


Z Nisy rovnou na Jizeru

Pokud se vám splutí řeky líbilo, můžeme vám nabídnout další vodácký zážitek na Jizeře. Vyzkoušejte naši půjčovnu lodí v Českém ráji! Splutí řeky Jizery z Malé Skály do Dolánek a návrat zpět na koloběžkách po cyklostezce Greenway Jizera je jedním z nejoblíbenějších programů v této lokalitě.
Na Maloskalsku máme několik ubytovacích zařízení od kempu, přes turistické ubytovny až po moderní penzion s restaurací. Více informací o této lokalitě a možnostech zde nabízených najdete na stránkách SUNDISK Family.

Školní výlety i firemní akce

Máme 15 let zkušeností s organizací školních výletů, dětských táborů i velkých firemních akcí s individuálním programem pro každého zákazníka. V Libereckém kraji pořádáme nejrůznější kulturní a sportovní akce.

V případě zájmu o nabídku na váš školní výlet nebo jinou akci nás kontaktujte elektronicky na info@pujcovnalodinisa.cz nebo telefonicky na 775 580 399.

Nebo jednoduše klikněte sem:


chci školní výlet


chci firemní akci  

Otevírací doba

květen, září
so – ne 9:00 - 18:00

červen - srpen
po – ne 9:00 - 18:00

Těšíme se na Vás!


Změny otevírací doby podle počasí nebo po telefonické domluvě.

Kde nás najdete

Novinkyadresa
areál Kristýna, 463 34  Hrádek nad Nisou

odpovědná osoba: Tomáš Koudelka
info@sundisk.cz

sledujte nás

obázek obázek
© 2024 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena