Lodě


Kristýna - Hirschfelde  (11km, 2-3h)

Nenáročná kratší trasa ideální v kombinaci se zapůjčením koloběžek, na kterých se pohodlně můžete vrátit zpět na Kristýnu po cyklostezce. Na cestě se nachází jeden velký jez asi 7 km od startu a několik malých stupňů hned na začátku, které se dají bez problému sjet. Před dalším jezem v Hirschfelde plavba končí.

 

Kristýna - klášter Mariental (22km, 4-6h)

Výlet lodí na celý den s možnou zastávkou v klášteře Marienthal. Na cestě Vás čekají krom malých vodních stupňů tři jezy.  První asi 7 km od startu, druhý u elektrárny v Hirschfelde (přenést po pravé straně, 11km od startu) a posední u kláštera Marienthal (dá se přetáhnout, 20km od startu).  Jízda se končí v Ostritz po pravé straně u vlakového nádraží pod mostem do Polska.

 

Bílý Kostel - Kristýna  (10,5km, 2-3h)

Plavba začínající v Bílém Kostele nad jezem je kratší trasa, kterou doporučujeme, pouze pokud je více vody v korytě, více než 3m/s na stanici v Hrádku nad Nisou. Po cestě potkáte dva jezy, které se musí obnášet. Tuto trasu doporučujeme zejména ve variantě výletu na více dnů s pokračováním do Hirschfelde nebo Ostritz.

 

Delší plavby

V případě zájmu pro Vás můžeme propůjčit loď i na delší plavbu po řece Nise, jako například do města Gorlitz, které je další půlden vzdáleno od konečného stanoviště v Marientalu, nebo popřípadě i další cíle dále po proudu, Kontaktujte nás a my Vám trasu připravíme na míru. Po dohodě si lodě odvezeme odkudkoli po proudu řeky. Cena je dohodou.

 

Stav vody

Pro splutí zejména v úseku z Bílého Kostela je vhodné za stavu vody, jinak je řeka sjízdná jen velmi obtížně.


Splutí řeky Jizery

Pokud vám ani jedna z nabízených možností nevyhovuje, dále vám můžeme nabídnout naší sesterskou půjčovnu na Jizeře v Českém ráji, kde také zajišťujeme organizace školních výletů, firemních akcí a různých dalších akcí kulturní a sportovní produkce. Splutí řeky Jizery do nedalekých Dolánek a návrat zpět na koloběžkách po cyklostezce Greenway Jizera je jedním z nejoblíbenějších programů v této lokalitě. Zajistíme vám i ubytování v našich objektech na Maloskalsku, kde samozřejmě lze domluvit i stravování či různé další hry a aktivitu pro výplň volného času.

Více informací o této lokalitě a možnostech zde nabízených naleznete na stránkách SUNDISK Family.

V případě zájmu o nabídku na váš školní výlet nebo jinou akci nás kontaktujte elektronicky na info@pujcovnalodinisa.cz nebo telefonicky na 775 580 399.

Otevírací doba:

čvc., srp.: PO - NE  9:00 - 18:00

kvě., čvn., zář.: SO, NE 10:00 - 18:00
(pouze po předchozí objednávce)

Ostatní měsíce po domluvě.

Novinky

+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: