Lodě


Kristýna - Hirschfelde  (11km, 2-3h)

Nenáročná kratší trasa ideální v kombinaci se zapůjčením koloběžek, na kterých se pohodlně můžete vrátit zpět na Kristýnu po cyklostezce. Na cestě se nachází jeden velký jez asi 7 km od startu a několik malých stupňů hned na začátku, které se dají bez problému sjet. Před dalším jezem v Hirschfelde plavba končí.

 

Kristýna - klášter Mariental (22km, 4-6h)

Výlet lodí na celý den s možnou zastávkou v klášteře Marienthal. Na cestě Vás čekají krom malých vodních stupňů dva jezy. První 11 km od startu v Hirschfelde, a druhý právě v Marienthalu, před kterým končíte. Na občerstvení je možné se zastavit kousek pod jezem v Hirschfelde, nebo využít hospodu na konci trasy.

Bílý Kostel - Kristýna  (10,5km, 2-3h)

Plavba začínající v Bílém Kostele nad jezem je kratší trasa, kterou doporučujeme, pouze pokud je více vody v korytě, více než 3m/s na stanici v Hrádku nad Nisou. Po cestě potkáte dva jezy, které se musí obnášet. Tuto trasu doporučujeme zejména ve variantě výletu na více dnů s pokračováním do Hirschfelde nebo Ostritz.

 

Delší plavby

V případě zájmu pro Vás můžeme propůjčit loď i na delší plavbu po řece Nise, například do města Gorlitz. To je vzdáleno další půlden od konečného stanoviště v Marienthalu. Pokud byste chtěli pokračovat ještě dál, Kontaktujte nás a my vám trasu připravíme na míru. Po dohodě si lodě odvezeme odkudkoli po proudu řeky. Cena je dohodou.

Nově také nabízíme splutí Polských řek - Kwisy a Bóbra. Ty doporučujeme především vodákům, kteří chtějí na řece strávit více dní a nebaví je přeplněné České řeky.
Jejich výhoda je především v tom, že za celou plavbu nemusíte potkat vůbec nikoho! Tábořit se dá neoficiálně podél řeky, kempy zde žádné nejsou.
Cena podle ceníku (kanoe na jeden den), doprava dle dohody.


 

Stav vody

Pro splutí zejména v úseku z Bílého Kostela je vhodné za stavu vody, jinak je řeka sjízdná jen velmi obtížně.


Splutí řeky Jizery

Pokud vám ani jedna z nabízených možností nevyhovuje, dále vám můžeme nabídnout naší sesterskou půjčovnu na Jizeře v Českém ráji, kde také zajišťujeme organizace školních výletů, firemních akcí a různých dalších akcí kulturní a sportovní produkce. Splutí řeky Jizery do nedalekých Dolánek a návrat zpět na koloběžkách po cyklostezce Greenway Jizera je jedním z nejoblíbenějších programů v této lokalitě. Zajistíme vám i ubytování v našich objektech na Maloskalsku, kde samozřejmě lze domluvit i stravování či různé další hry a aktivitu pro výplň volného času.

Více informací o této lokalitě a možnostech zde nabízených naleznete na stránkách SUNDISK Family.

V případě zájmu o nabídku na váš školní výlet nebo jinou akci nás kontaktujte elektronicky na info@pujcovnalodinisa.cz nebo telefonicky na 775 580 399.

Otevírací doba:

čvn.,čvc., srp.: PO - NE  9:00 - 18:00

kvě., zář.: SO, NE 10:00 - 18:00
(pouze po předchozí objednávce)

Ostatní měsíce po domluvě.

 

Novinky

+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: